*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

DAIKIN ISI POMPASI , daikin havadan suya ısı pompası , daikin ısı pompası izmir , izmir ısı pompası

Tasarruf Uzmanı

Geleneksel ısıtma sistemleri pahalı fosil yakıtları kullanmaktadır. Isı pompası teknolojisini kullanan ısıtıcılar çok daha verimli bir biçimde çalışmakta ve fosil yakıtları ya da elektriği esas alan geleneksel bir ısıtma sistemine oranla daha fazla enerjiyi muhafaza etmektedir. Toplam masrafınız çok düşük bir miktardaki elektrik faturası olacaktır, ancak bu miktarı iyi kazanç sağlayan bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Daikin Altherma, 1 kilowatt'lık elektrik enerjisinden 3 ile 5 kilowatt'lık ısı enerjisi üretmektedir.

daikın izmir , izmir ısı pompası , ısı pompaları izmir

DAIKIN HAVADAN SUYA 

DAIKIN HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

daikın altherma ısı pompası ile diğer yakıtların karşılaştırması
 

 DAIKIN HAVA KAYNAKLI ( HAVADAN SUYA ) ISI POMPASI

DAIKIN Hava Kaynaklı ısı pompaları 

1. Yüksek sıcaklık ısı pompaları ( Max. 80 C )

2. Düşük sıcaklık ısı pompları olmak üzere 2 çeşitdir. ( Max.55 C )

Radyatörlü evlerde düşük sıcaklık ısı pompası yetersiz kalıyorsa yüksek sıcaklık ısı pompası tercih edilmelidir.

 

 DAIKIN Isı Pompaları  Tamamen güvenlidir

Daikin Altherma motorin, gaz veya diğer tehlikeli maddeler kullanmaz dolayısıyla bu maddelerin getirdiği riskler de engellenmiş olur. Buna ek olarak herhangi bir gaz bağlantısına veya yakıt tankına gerek yoktur. Tank sızıntısından dolayı zehirlenme, koku veya kirlenme gibi bir risk içermez.

Daikin Altherma ısıyı havadan alır.

Montaj maliyeti çok düşüktür

 

Daikin Altherma ısıyı havadan alır. Herhangi bir yerin kazılmasına veya sondaja gerek yoktur. Hem dış ünite hem de iç ünite kompakt bir tasarıma sahiptir. Dış ünite, çatıda olmak üzere binanın dışında herhangi bir yere yerleştirilebilir. Daikin Altherma dumansız ve alevsiz çalıştığı için iç ünitenin bulunduğu odada baca veya sabit havalandırmaya gerek yoktur.

 
daikın ısı pompaları , hava kaynaklı daıkın ısı pompları izmir için çok uygun ısıtma sağlar.

Fosil yakıt ile çalışan ısıtma sistemlerine alternatif olarak geliştirilen Daikın havadan suya ısı pompası, dış havada bulunan ısıyı alarak evinize taşır. Böylece ısınma masraflarınızın büyük bir kısmı dış ortam havasından sağlanmış olur. Böylece hem çevreye zarar verilmezken, ısınma masraflarınız da ciddi oranda düşürülmüş olur.
 

  Kullanım yeri , cihaz özellikleri , COP değerleri ,teslim süresi , kaynak türü , servis olanakları cihaz seçimlerimizi etkileyen faktörlerdir. Ilıman bölgelerdeki tercihimiz hava kaynaklı ısı pompası cihazları olmaktadır.
ısı pompası genel kullanım şekli , yerden ısıtma , fan coil ve radyatörlü sistemler için ısı pompası kullanımı

DAIKIN Hava Kaynaklı Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Bir ısı pompası için sadece bir ısı kaynağı (hava), iki ısı eşanjörü (bir tanesi ısıyı absorbe etmek, diğeri ısıyı mahale aktarmak için) ve sistemin çalışmasını sağlamak için göreceli olarak düşük miktarda elektrik enerjisi gereklidir. Isı pompası enerjiyi çevreden sağlamaktadır. Daikin Altherma sisteminde kaynak dışarıdaki havadır. Isı pompası enerjiyi belirli bir sıcaklıkta alır, bu sıcaklığı yükseltir ve ardından bir akışkana aktarır. Daikin Altherma sisteminde kullanılan akışkan sudur ve radyatörler, döşemeden ısıtma sistemi veya fan coil üniteleri içersinde dolaşır.

Daikin Altherma hem yeni hem de restorasyon uygulamaları için kullanılabilir ve standart radyatörlere, döşemeden ısıtma sistemlerine veya fan coil ünitelerine bağlanabilir.

Esnek uygulama seçeneği

 

Daikin Altherma hem yeni hem de restorasyon uygulamaları için kullanılabilir ve standart radyatörlere, döşemeden ısıtma sistemlerine veya fan coil ünitelerine bağlanabilir. Halihazırda bir ısıtma sistemine sahipseniz, bu sistemi bütünüyle değiştirmenize gerek yoktur.

 

 

 

ısı pompaları ile ısıtma yanında serinletmede yapılır . Isı pompası ile serinletme için yerden serinletme yada fan coil kullanılır.

DAIKIN ISI POMPALARI ; radyatör, yerden ısıtma ve fancoile bağlanabilme özelliği sayesinde tüm ısıtma uygulamalarına olanak tanımaktadır. Kışın ısıtma yapan sistem aynı zamanda sıcak yaz aylarında evinizin iklimlendirilmesi özelliğine de sahiptir.

 

 

daikın ısı pompalarının model adı althermadır. altherma ısı pompası izmirde başarılı şekilde uygunamkatadır.

Evinizin ekonomik bir şekilde ısıtılıp – soğutulmasını sağlayan DAIKIN  tüm yıl boyunca kullanım suyunuzu da ısıtacak şekilde en son teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Sizin yapmanız gereken tek şey, standart olarak sunulan uzaktan kumandanızın tuşlarına dokunarak yaz – kış evinizin tasarruflu bir şekilde iklimlendirilmesini sağlamaktır.

 

 

daikın ısı pompası ile ısıtma , serinletme yanında 12 ay sıcak kullanım suyuda sağlanır.

Aileniz için kesintisiz konfor

Daikin Altherma ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanı sıra evinize sıcak kullanım suyu sağlar. Ayrıca, sıcak yaz günleri için soğutma yaparak siz ve aileniz için konforlu ortamlar yaratır.

daıkın ısı pompası ile güneş enerjisinden de faydalnılabilir. Isı pompası yanında güneş destekli boyler ve solar kit ek olarak kullanılır.

Daha düşük enerji tüketimi, evinizdeki keyifli sıcaklık

Daikin Altherma fosil yakıtlara veya elektriğe dayalı klasik bir ısıtma sistemine göre 5 kat daha verimli çalışır. Dış havadaki ısıyı kullanarak daha az enerji sarf eder ve konforu kesintisiz şekilde yaşamaya devam edersiniz. Ayrıca bakım ihtiyacı çok düşük olduğundan işletim maliyeti de minimum seviyededir. Inverter kompresör teknolojisi ile enerji tasarrufunuz çok daha yüksek olur.

 

 

 

 

 

daikin ısı pompaları her türlü uygulamya uyumludur.

DAIKIN Isı Pompaları...


Çok yüksek verim oranı
Çevre dostu en ileri teknoloji
Montaj ve kullanım kolaylığı
Mevcut kombi ve kazan sistemine uyumlu

Radyatörlü , yerden ısıtmalı ve fan coilli sistemlere uyumlu

 DAIKIN ISI POMPALARI 1. KOMPAKT 2 . AYRIK OLMAK ÜZERE 2 TİPTİR.

DAIKIN AYRIK tip ısı pompası DAIKIN AYRIK ISI POMPASI

Daikin Altherma doğal bir enerji kaynağı kullanmaktadır. Dış ünite ısıyı dışarıdaki havadan elde eder ve ısıtmayı sağlamak için yeterince yüksek bir seviyeye yükseltir. Daha sonra bu ısı soğutucu borular vasıtasıyla iç üniteye transfer edilmektedir. (Böylece, ilave bir avantaj olarak borular asla donmaz). Kompakt dış ünite delme ya da kazı çalışmaları olmaksızın apartman daireleri de dahil olmak üzere tüm evlere kolaylıkla kurulmaktadır. Dış ünite iki kapasite gamı ile sunulmaktadır, 6, 7 & 8 kW ve 11, 14 & 16 kW (monofaze, trifaze

   

daikın kompakt ısı pompası

DAIKIN KOMPAKT ISI POMPASI

Daikin Altherma iç ve dış ünite sistemlerine ek olarak tüm hidrolik parçaların dış ünite içersinde yer aldığı, monoblok bir sistem geliştirmiştir.Bu yeni sistemde soğutucu akışkan hatları yerine kullanılan su boruları, dış üniteden getirilerek iç ortama döşenir ve böylece montaj işleminin daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesini sağlar.Daikin Altherma monoblok farklı modelleri mevcuttur:

- Sadece ısıtma veya ısıtma ve soğutma
- Alt levha ısıtıcılı veya alt levha ısıtıcısız
- Monofaze veya trifaze
- 11kW, 14kW veya 16kW

 

yerden ısıtma ısı pompalarının en az enerji tükettiği sistemleridir.

Isı Pompası ve Yerden Isıtma :

Bütün ısı pompaları iyi dizayn edilmiş yerden ısıtma sistemleri ile en az elektrik harcar. Eğer yerden ısıtma sisteminiz 50-55 C su besleme sıcaklığına göre dizayn edilmişse daha fazla elektrik tüketecektir.Konerji mühendsilik ısı hesaplamalrını 35-40 C besleme suyu sıcaklığına göre gerçekleştirir.

Bütün ısı pompalarında olduğu gibi yerden ısıtma boruları oksijen bariyerli olmalıdır.

Hava kaynaklı havadan suya ısı pompası cihazları ılıman bölgeler için en ekonomik ısıtmayı temin ederler. Isıtma yanında yazında uygun dizayn ile serinletmeyi gerçekleştirirler.

 

DAIKIN HAVA KAYNAKLI HAVADAN SUYA ISI POMPASI CİHAZLARI VE ÇÖZÜM ŞEKİLLERİ :

1. Sadece Isıtma : İnşaat halinde yada tadilat halinde olan binaya uygulanan yerden ısıtma ile en ekonomik işletme şartları sağlanır. Burada dikkat edilecek nokta sistem iç dizaynının düşük sıcaklığa göre yapılmasıdır.

2. Isıtma ve sıcak su : Isıtma ve sıcak su sistemi ısı pompası cihazı ile yada güneş enerjisi destekli sağlanır. Isıtma sistemi yerden ısıtma olması durumunda harcanacak enerji çok daha düşük olacaktır.

3. Isıtma , Sıcak su ve Serinletme :

Isı pompası cihazlarımız kışın ısıtma ve sıcak su yanında yazında serinletme amaçlı olarak kullanılabilir. Isı pompası cihazlarının serinletme amaçlı kullanımı bir kaç şekilde olabilir. Eğer tam bir serinletme isteniyorsa Fan Coil cihazları kullanılmalıdır. Serinletme için duvardan serinletmede kullanılabilir.

Isı pompası cihazları serinletme konumunda çalışırken sıcak su ihtiyacı olduğunda ters çalışmaya başlarlar ve bu belirli bir süreçtir. Yani sistem serinletmeden ısıtmaya geçmek zorundadır ve buda sistemin belirli bir süre çalışmaması demektir. Bu durumun önüne geçmek için termik panel takviyesi gerçekleştirmekteyiz.

 

DAIKIN ALTHERMA HAVADAN SUYA

ISI POMPASI KATOLOĞUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. ( PDF )

 
 
ISI POMPASI FİRMALARI , ısı pompası ile ısıtma ve soğutma

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.