*
 

*
ANA SAYFA
Isı Pompası Nedir?
Isı Pompası Tarihi
Isı Pompası Avantajları
Isı Pompası Prensibi
Isı Pompası Performansı
Uygulama Basamakları
Isı Pompası Seçimleri
Havuz Isı Pompaları
►Nem Alma Cihazları
Havuz Suyu Soğutma
Boylerli Isı Pompası
İzmir Isı Pompası
ARÇELİK ISI POMPASI
Isı Pompası Etüdü
Örnek Isı Pompası Etüdü
Markalar ve Özellikleri
Amortisman Hesabı
Isı Pompası Projesi
Isı Pompası Çeşitleri
Hava Kaynaklı Isı Pompası
Toprak Kaynaklı Isı Pompası
Su Kaynaklı Isı Pompası
Isı Pompası Fiyatları
Kullanım Yerleri
Sıcak Su Temini
Havuz Isı Pompası
Villa Isıtma
İşyeri ısıtma
Otel Isıtma
Okul Isıtma
Sera Isıtma
Uygun Sistemler
Yerden Isıtma
Fan Coil Cihazları
Döşeme Tipi FANCOIL
Duvar Tipi FanCoil
Kaset Tipi Fan Coil
Gizli Tavan Tipi Fancoil
Duvardan Serinletme
Duvardan Isıtma
Radyatör Sistemleri
Hakkımızda
Diğer Sitelerimiz
Basında Firmamız
Referanslarımız
Sık Sorulan Sorular
E-Broşürler
Isı Pompası ve İZMİR
Sorular -Sorunlar-Yanıtlar
 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

NIBE ISI POMPALARI / HAVADAN SUYA / SUDAN SUYA / TOPRAKTAN SUYA ISI POMPALARI

  NIBE ısı pompaları İSVEÇ menşeilidir. Toprak ve su kaynaklı modelleri isveçte imal edilmektedir.

  NIBE Dünyanın en eski ısı pompası üreticilerindendir. İsveç Markyard kasabasında 1948.den beri imalat yapmaktadır. Isı pompası yanında hızlı tren parçaları , rüzgar türbini parçalarıda imal edilmektedir.

  İSVEÇ ısı pompasının çok yoğun olarak kullanıldığı bir ülkedir. Köyler dahi kendi enerjileri kendileri üretmektedir. Isı pompası yanında alternatif enerji kullanımı son derece yaygındır . Birçok yerleşim yerinde doğalgaz yada karbonlu yakıtlar nerdeyse hiç kullanılmamaktadır.

  İSVEÇ : Türkiye için örnek teşkil edebilecek bir enerji politikasına sahiptir. İSVEÇ : mevcut enerji kaynaklarını ulusal olarak çok iyi kullanan olabildiğince dışarıdan bağımsız bir yapıya sahiptir. Türkiye'ye nazaran çok daha soğuktur. Ülkenin nerdeyse yarısında 12 ay ısıtma gerekmektedir , fakat 150-200 m2 villaların ısınma masrafları aylık 100 Euro'yu bulmamaktadır.

  Öncelikle binalarda çok iyi yalıtım yapılmaktadır. İkinci olarak yerden ısıtma , duvardan ısıtma ve ısı pompası ortak olarak kullanılmaktadır.

  Türkiye coğrafi yapısı ile çok farklı bir ülke. Aynı gün içerisinde bölgelere göre kış , bahar ve yaz yaşanabiliyor. Toprak ve hava yapısı çok değişken. Bu gibi nedenlerden dolayı PROJE VE SİSTEM SEÇİMLERİNDE Türk Mühendislerinin daha fazla çalışması gerekmektedir. Sistem seçimlerinde çok iyi etüd yapılmalıdır.

  NIBE ısı pompalarının Türkiye ithalatçısı DoğalJetormal.dir. Firmamız NIBE Türkiye çözüm ortağıdır.

   

NIBE ISI POMPALARININ ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

 

 1. Dünyanın en eski ısı pompası üreticilerendir

 2. Hava , toprak ve su kaynaklı ısı pompalarının üçününde satış ve servis hizmetini sağlamaktadır.

  3. Villa uygulamalrı için bütün opsiyonel çözümler mevcutdur.

 

NIBE ısı pompaları

İsveç'de imal edilmektedir.Dünya'nın en eski ısı pompası üreticilerindendir. Hava 'dan suya , toprakdan suya ve sudan suya ısı pompası imalatı yapmaktadır. Hava kaynaklıda 14 Kw , toprak ve su kaynaklıda 60 kw.a kadar modeller mevcutdur.COP değerleri hava/su 3,8-4,3 / toprak ve su modelleri 3,6 ile 5 arasındadır.

NIBE FIGHTER 2025 Hava Kaynaklı Isı pompası son derece kompak ve basit kullanımlıdır. Gerek radyatör gerekse de yerden ısıtma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Isı ana kaynağı Hava dır ve 0 °C ‘in altındaki sıcaklıklarda bile sistem çok sorunsuz çalışır.
Kurulumu çok kolaydır. Sondaj yada serme maliyeti yoktur. Estetik görüntüsüyle her ortama - ev içerisinde - kurulabilir. Çok sessizdir. 6-8-10-14 kW kapasitesinde modelleri mevcuttur.
 Hava kaynaklı ısı pompası ile havuz suyunu da ısıtabilirsiniz. İskandinav kuzey iklimini karşılamak için üretilmiş ve verim gücü çok yüksek olduğu için ülkemizde son derce kullanışlı, performansı yüksek hava kaynaklı ısı pompalarıdır. Bu model -20 °C de bile konforlu çalışır. 

NIBE F1140 serisi 6 -8 -10 - 12 -15 -17 kW aralığında 6 ayrı kapasiteden oluşmaktadır. Bu modellerde standart olarak toprak altı devresi sirkülasyon pompası ve bina içi sirkülasyon pompası mevcuttur.
NIBE F1140 serisi modellerde sıcak su tankı (boyler) harici olarak kapasiteye bağlı olarak hesaplanıp monte edilir. Bu modellerde kompresör su sıcaklığını max.65 °C çıkartabilir. İstenilirse extra walf ile bu sıcaklık artırılabilir.
Isıtma – Soğutma – Sıcak Su – Havuz Isıtılması gibi ihitiyaçlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
Çok sessiz ve korumalı kompresöre sahip bu modellerde Web ve Mobil olarak kontrol edebileceğiniz kumanda ünitesi bağlayabilirsiniz.
NIBE F1140 serisi ısı pompaları toprak altı devresine yatay ve dikey olarak yada su altına serme olarak uygulanabilir.

NIBE Toprak ve su kaynaklı ısı pompası

NIBE F1330 serisi ısı pompaları toprak altı devresine yatay ve dikey olarak yada su altına serme olarak uygulanabilir. NIBE F1330 serisi 22 -30 - 40 - 60 kW aralığında 4 modelden oluşmaktadır.
Sistem içerisinde Boyler yoktur. Harici olarak kapasiteye göre bağlanır. Kurulum gücü 22 – 30 – 40 - 60 kW ‘ tır. Max. 360 kW ‘a (Kaskat Sistemi) kadar kapasiteye çıkarılabilir.
NIBE F1330 serisi bütün modellerde 2 kademeli kompresör vardır. Her kademeye 3 kg gaz (R407A) basılır. Her iki kompresörde 65 °C suya çıkabilmektedir. 2 Kompresör (Scrool) olması sistemin daha efektif, daha uzun ömürlü, daha az yıpranma ve çok yüksek çalışma performansı demektir.
Çok sessiz ve güçlü çelik gövde ve korumalı kompresöre sahip bu modellerde Web ve Mobil olarak kontrol edebileceğiniz kumanda ünitesi bağlayabilirsiniz.
Kolay demonte edilebilir ve müdahale edilebilir olması servis açısından kolaylık sağlar.
Dış ortam 0 °C iken COP (Enerji Verimlilik 0ranı) 4,5 – 4,7 aralığında yüksek bir verime sahiptir. Çok katlı binalar ve büyük evler, iş merkezleri, toplu konutlar, fabrikalar ve endüstriyel binalar için tasarlanmıştır. 1.sınıf malzemelerle tasarlanmış çok spesifik bir üründür.
Bu modellerde kompresör su sıcaklığını max.70 °C'ye çıkartabilir. İstenilirse extra walf ile bu sıcaklık artırılabilir. Isıtma – Soğutma
– Sıcak su – Havuz Isıtılması gibi ihtiyaçlarda kullanmak üzere tasarlanmıştır.

  Isı pompası seçimi ve enerji verimliliği hesaplamaları bir mühendislik işidir.Proje ve yeterli bilgi olmadan doğru hesaplama yapmak nerdeyse imkansızdır. Küçük binalar ile villa ve dairelerde hesaplama yapmak kolay olmasına rağmen , bina boyutları büyüdükçe hesaplamalar büyük zaman almaktadır. Bu tür hesaplamalarda enerji verimliliği , sistem raporu için sözleşme ile çalışma yapmaktayız. Sistem ya firmamız tarafından yapılmalı yada sistem çalışması için ek ücret ödenmelidir.

ISI POMPASI FİRMALARI , ısı pompası ile ısıtma ve soğutma

Kuruluş : 1998

Konerji adres

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.30 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

Türkiye.nin her yerinden 0850 303 86 08

> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme >ARÇELİK Isı Pompası >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

>ARÇELİK - LG ISI POMPASI

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.