*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

 NIBE HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

NIBE, her tür mülk için akıllı, enerji açısından verimli iç mekan konfor çözümleri geliştiren ve üreten küresel bir gruptur. Bu, müşterilerimizin enerji tüketimini ve çevre üzerindeki etkilerini azaltmalarına olanak tanır. NIBE ayrıca endüstri ve altyapı için akıllı ısıtma ve kontrol için bileşenler ve çözümler sağlar. Yaklaşık 75 yıl önce İsveçin Småland kenti Markaryd’deki başlangıcından itibaren NIBE, ortalama 18.000 çalışanı ve küresel varlığı ile küresel bir grup haline geldi. Şirket, en başından beri güçlü bir girişimcilik kültürü ve sorumlu iş operasyonuna duyulan tutku tarafından yönlendirilmiştir. Başarı faktörleri, sürdürülebilir ürün geliştirmeye yönelik uzun vadeli yatırımlar ve stratejik satın almalardır.

Şirketin üç farklı iş alanı vardır: NIBE Climate Solutions, NIBE Element ve NIBE Stoves. NIBE Climate Solutions, her tür mülk için akıllı, enerji verimli iç mekan konfor çözümleri üretir. NIBE Element, endüstri ve altyapı için akıllı ısıtma ve kontrol için bileşenler ve çözümler üretir. NIBE Stoves, enerji verimliliği özelliklerine göre sobalar üretir.

NIBE, yaklaşık 75 yıldır eviniz için enerji verimli ve sürdürülebilir iklim çözümleri üretmektedir. Etkili çözümler sunmak için yenilenebilir enerjiyi yeni akıllı teknolojiyle birleştiriyoruz, böylece birlikte daha sürdürülebilir bir gelecek yaratabileceğimizi düşünüyoruz.

İster serin bir kış günü ister yaz güneşinde sıcak bir öğleden sonra olsun, hava durumu ne olursa olsun rahat bir yaşam günü geçirmemizi sağlayan dengeli bir iç mekan iklimine ihtiyacımız var. Geniş ürün yelpazemiz, evinize soğutma, ısıtma, havalandırma ve sıcak su sağlar, böylece doğa üzerinde minimum olumsuz etki yaratarak, mükemmel bir iç mekan iklimi yaratabilirsiniz.

 

nibe hava kaynaklı ısı pompası

 Isıtma için gerekli enerjiyi havadan alarak bina içindeki sisteme taşıyan ısı pompalarıdır. Hava kaynaklı ısı pompaları kurulumu en kolay sistemlerdir.

Hava kaynaklı ısı pompaları iki ayrı modelde imal edilmektedirler.

nibe ısı pompası ailesi

 

NIBE ISI POMPALARI

NİBE ISI POMPALARI

 

1. MONOBLOK HAVA KAYNAKLI ISI POMPALARI

Tek bir parçadan oluşan ısı pompası cihazlarıdır. Bu tip cihazlarda bina içinde ısı pompasına ait herhangi bir ünite bulunmaz , bütün parçalar dışarıda bulunan tek bir ünitede toplanmıştır. Monoblok ısı pompalarının montajında tesisat sistemi bu tür kullanıma uygun olmalıdır.
nibe havadan suya ısı pompoası izmir monoblok ısı pompası izmir

 

 

 

Monoblok ısı pompaları montajdan sonra gaz vb. ayarı gerektirmezler.

 

 

2. AYRIK TİP ( SPLİT ) HAVA KAYNAKLI ISI POMPALARI

NİBE SPLİT ISI POMPASI

İki parçadan oluşan ısı pompası cihazlarıdır. Ayrık tip ısı pompalarında bir dış ünite birde iç ünite bulunur. İç ünite ile dış ünite arasında bakı boru bağlantısı yapılır.

 

NIBE KONTROL BOX - DİSPLAY MENÜ

NİBE KONTROL BOX

SMO 20 – Mükemmel Bir Seçim
SMO 20, evinize ucuz ve çevre dostu bir ısıtma sağlayacak şekilde tanıtılan birelektrik kontrol modülüdür. Isı üretimi, NIBE hava / su ısı pompası veakümülatör / su ısıtıcı ile güvenilir ve ekonomiktir.
Ek bir ısıtıcı (örneğin elektrikli / yağlı / gazlı kazan) beklenmedik bir şey olursa veya yedek işletme olarak otomatik olarak devreye girebilir.
SMO 20 için mükemmel özellikler:
* Kolay anlaşılabilir ekran
Kontrol modülü, kolay anlaşılır menülerle okunması kolay bir ekrana sahiptir ve bu sayede konforlu bir iç ortam sıcaklığı elde edersiniz.
* Kolay Kurulum
SMO 20, uyumlu bir NIBE hava / su ısı pompası ile birlikte kolayca monte edilebilir. Bunlarla birlikte monte edildiğinde, kontrol modülü SMO 20'deki herhangi bir ısı pompası alarmını görmenizi sağlayan ısı pompasına bağlanır.
Kontrol modülünün boyutu, kontrol paneline kolayca erişmek için iç mekanlarda duvarlara monte edilebileceği anlamına gelir

Fonksiyonları
SMO 20, NIBE hava / su ısı pompası, akümülatör / su ısıtıcısı ve ilave ısıtıcı (örn.Elektrikli / gazlı kazan) ile birlikte komple bir kurulum oluşturan basit bir elektrik kontrol modülüdür. Diğer şeylerin yanı sıra ısı pompasını, sirkülasyon pompalarını, geri vantilatörleri ve ek ısıyı evinizi ucuz ve çevre dostu ısıtma sistemiyle en etkili şekilde kontrol etmenizi sağlar.

 

NİBE HAVADAN SUYA HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

HAVA KAYNAKLI ISI POMPALARININ GENEL ÖZELLİKLERİ :

Hava kaynaklı ısı pompalarında sabit bir COP değerinden bahsetmek imkansızdır  , çünkü enerjinin alındığı kaynak olan havanın sıcaklığı sürekli değişkendir.

Hava kaynaklı ısı pompalarının katalog değerlerinde yazan COP değerleri belirli laboratuar şartlarında elde edilmiş değerlerdir. Yapılan testler + 7 yada + 2 dış hava sıcaklığı ve + 35 C çıkış suyu içindir. + 35 C üzerindeki çalışmalarda COP değeri katalog değerlerinden daha düşük olacaktır. + 35 C çıkış suyu ile uygun dizaynlı yerden ısıtma ve duvardan ısıtma sistemleri ile istenen konfor sağlanabilir.

 

Uygun iklimlerde Yüksek verimli ısı pompası sistemleridir.

 

   

 HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI KULLANIM ALANLARI ( Maksimum 55 C.ye göre dizayn edilmiş)

Ev /  Daire - Site ısıtılması ve soğutulması

Otel ısıtması ve soğutması

Apartman ısıtılması ve soğutulması

Müstakil ev Isıtılması

Havuz ısıtılması , serinletilmesi

Hamam ısıtılması ve hamam kullanım sıcak suyu

Otel sıcak su sistemleri

Sera ısıtılması - Hayvan barınakları ısıtılması

 

AVM ve İşmerkezi için Isıtma - soğutma çözümleri

avm ve işmerkezleri ısıtma ve soğutma sistemleri

 

 

 ILIMAN İKLİMLER İÇİN EN KOLAY KURULUM EN UCUZ ISITMA UYGULAMASI...

 Havadan suya hava kaynaklı ısı pompalarını ılıman bölgelerde uyguluyoruz. Özellikle İzmir , Manisa , Aydın , Çanakkale , Balıkesir , Denizli , Muğla , Antalya , Mersin , Adana , Tekirdağ , İstanbul , Samsun , Sinop , Trabzon , Rize , Antakya , Kocaeli , Yalova , Bursa , Rize için en uygun ısıtma sistemidir.

 Havadan suya ısı pompası uygulamasında düşük enerji tüketimleri için bina içi ısıtma sistemininde önemi büyüktür. Firma olarak ağırlıklı uyguladığımız sistemler yerden ısıtma yada duvardan ısıtmadır. 

 Isı pompası uygulaması için kaba inşaat aşamasında projelendirmeye ve uygulama işlemlerinde kullanıcı yönlendirilmeye başlanmalıdır.

 Uygulama yapılacak binanın mimari projesi firmamıza ulaştırılmalıdır. Uygulama yapılacak binanın mimari özelliklerinden ısı ihtiyacı hesabı yapılır.

 

 Isı pompasından beklenti nelerdir ?

 Isı pompası ile bina ısıtması yanında sıcak su ve serinletme de sağlanır .

 

 Isı Pompası ile Isıtma :

 Bina içi ısıtma sistemleri : Yerden ısıtma , duvardan ısıtma , ısı pompasına uygun alüminyum radyatör , fan coil , konvektör olabilir.

 

 Isı Pompası ile Serinletme :

 Bina içi serinletme sistemleri fan coil yada duvardan serinletme olabilir.

 

 Isı Pompası ile Sıcak Su :

 Sıcak su direkt ısı pompasından karşılanabileceği gibi termik güneş enerjisi desteklide olabilir.

 

Isı pompası nasıl çalışır?

 Isı pompası basit olarak ısı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıyan ve elektrikle beslenen bir sistemdir. Bilindiği üzere enerji vardan yok, yoktan var edilemez, sadece ya biçim değiştirir yada bir yerden bir yere taşınır. Isı pompası da adını, ısı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama “pompalama” veya “taşıma” kabiliyetinden alır. Örnek olarak dalgıç pompalar verilebilir. Dalgıç pompalar nasıl suyu üretmiyorlarsa, ısı pompaları da ısıyı üretmeyip sadece taşırlar. Dalgıç pompalarının su pompalaması için bir su kaynağına daldırılmalarına benzer olarak, ısı pompaları da yeryüzünde bir enerji kaynağına temas etmedikleri sürece ısıyı taşıyamazlar. Gerekli şartlar sağlandığında yüksek miktarlarda enerji düşük maliyetlerle kullanılır.

HAVADAN SUYA ISI POMPASI ÇALIŞMA PRENSİBİ

  Isıtma sektöründe çoğu insan için ısı pompası terimi yenidir. Oysa ki evlerimizdeki buzdolabı, klima, nem giderici ve dondurucular aynı mantığın ürünüdürler. Çalışma prensibi ısıyı taşıma mantığına uyduğundan “ısı pompası” başlığı altında toplanabilirler.

dikey toprak kaynaklı ııs pompası

  Soğutma makinaları ısıtma veya ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılırlarsa ısı pompası adını alırlar. Örnek olarak evlerimizde kullanılan buzdolaplarını alalım. Buzdolaplarında yiyeceklerin bulunduğu iç ortam soğuktur ve arkasındaki borular oluşan ısıyı ortama bıraktıklarından sıcaktır. Hemen hemen her kişi bu olayın farkındadır ve bu ısının nereden geldiğini merak etmektedir. Örnekte de görüldüğü gibi soğutma makinaları ısıyı ve soğuğu aynı anda üretirler. Anlaşılacağı gibi ısı pompalarından bahsedildiğinde soğutma makinalarına başvuruyoruz. Öyleyse ısı pompaları uzun süredir bilinen bir kavramdır yani 90’lı yıllar için yeni bir sistem değildir.
Isı pompası teknolojisi mantık olarak ilk 18. yy.’ da oluşmuştur. Isı pompasının günümüze kadar soğutmada izlediği yükselen grafikle olduğu gibi, bugünden itibaren ısıtma amaçlı kullanımda da çok büyük bir rolü olacaktır. Isı pompaları genel anlamda ısıyı üretmek yerine taşımayı amaçlar. Bunun içinde ısının alınacağı bir ısı çukuruna ihtiyaç vardır. Ülkemizde kullanılan ısı pompalarının hemen hemen hepsi ısı çukuru olarak havayı kullanmaktadırlar.

  Günümüzde havayı ısı çukuru olarak kullanan ısı pompaları Split Klima ve çiller olarak adlandırılmaktadırlar. Hava kaynaklı cihazların verimleri , dış hava sıcaklıklarının değişimlerinde , farklı değerler alırlar. Verim değerlerinin gün içinde dahi sabit kalmaması sebebiyle , işletme maliyetlerinde beklenmeyen artışlar meydana gelir. Bu verim değişimlerini önleyen sıcaklığı sabit kabul edilebilecek ısı çukurları da mevcuttur. Bu amaçla kullanılan sıcaklığı sabit kabul edilebilen ısı çukurları toprak ve sudur.

 

  nibe ısı pompları ile maksimum verim

 Hava, doğada bulunması en kolay enerji kaynağıdır.Hava kaynaklı ısı pompaları dışarıdaki havayı yada ekzost (atık) havayı ısıtma ,soğutma veya sıcak su için enerji kaynağı olarak kullanır. Tüm ev için uygulanabileceği gibi, ayrı bir dış ünite ile bir split çözüm olarak da kullanılabilir. Isı dağıtımı çoğunlukla bir hidrolik dağıtım sistemi yardımıyla (air-water) yada bir fan  yardımıyla yapılır. Aslında ılıman iklimler için düşünülen bu çözüm gelişen teknoloji ile daha zorlu iklimlerde de kullanılmaya başlamıştır.Ancak hava sıcaklığı yıl boyunca diğer ısı kaynaklarına göre değisim gösterir.Isı kaynağı ile ısı taşıyıcı arasındaki sıcaklık farkı ne kadar fazla olursa cihaz verimi o kadar düşük olur.Bu nedenle hava ısı pompalarının verimliliği yıl boyunca değişkenlik gösterir.Bundan dolayı hava kaynaklı cihazlar için kesin bir COP değeri vermek imkansızdır. Hava kaynaklı ısı pompaları zemin (toprak) kaynaklı ısı pompalarına göre maliyet avantajına sahiptir.

 

  Hava kaynaklı ısı pompaları havadaki doğal enerjiyi çekerek yerden ısıtma , fancoil yada aluminyum radyatörler ile mahala aktaran cihazlardır. Yerden ısıtma ile ısıtma , radyatör ile ısıtma , fan coil cihazları ile ise ısıtma yanında klima gibi soğutma işlevi de tam olarak yapılır.

nibe kontrol sistemleri

Isı pompası ile kesintisiz kullanım sıcak suyu temini mümkündür.

 

 Hava Kaynaklı Isı Pompası Kullanım Alanı
-müstakil binalar , oteller , fabrika binaları , spa ve apartmanlar,
-özellikle küçük arazi yüzeyleri ve yenilenme çalışmaları için,
ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için bütün yıl kullanım için uygundur.Cihazlar 55 C sıcaklığa kadar kullanım için dizayn edilmelidir.

 

Hava kaynaklı ısı pompalarının kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır.

hava kaynaklı ısı pomplarının kurulum ve kullanımı son derece kolaydır.

  Hava Kaynaklı Isı pompasının Avantajları:

- Yanıcı ve patlayıcı içermediğinden son derece güvenlidir.
- Minimum alan ihtiyacı
- Her yerde kullanılabilir ve inşaat aşamasından sonrada kolay kurulabilen sistem
- Enerji ihtiyacına göre otomatik ayarlama yapabilme özelliği sayesinde ulaşılan düşük işletim masrafları
- Soft Start sayesinde düşük ses seviyesi ve makine korunması
- Dış hava sıcaklığına göre,hava miktarı dengeleyicisi sayesinde hava buharlaştırıcının optimum kullanımı
- Bakım gerektirmeyen,işletim masrafları düşük olan sistem
- Son derece çevre dostu

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.