*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

ISI POMPASI İLE OKUL ISITMA , SERİNLETME VE SICAK SU SAĞLAMA

   Isı pompası ile okul binalarının ısıtılması çok ekonomik bir çözümdür. Sistemde hava kaynaklı , su kaynaklı yada toprak kaynaklı yöntem kullanılabilir. Okullarda serinletmeye çok fazla ihtiyaç duyulmaz çünkü yaz süresince okullar kapalı olmaktadır.

  Okullarda da yerden ısıtma sistemi ekonomik bir çözümdür.

üntes fan coil

  Okulların ısıtılması ısı pompası ile çok ekonomiktir. Okullarda ısıtma sistemi inşaat aşamasında yerden ısıtma olarak planlanırsa işletme maliyetleri çok düşecektir.

  Okulun bulunduğu bölgeye göre sistem seçimi yapılır. Ilıman bölgelerde hava kaynaklı ısı pompası , soğuk bölgelerde ise toprak yada su kaynaklı ısı pompası kullanılır.

yerden ısıtma

 

  Yerden ısıtma sistemi ile radyatör yada fan coilli sistemlere nazaran okullardaki enerji tüketimi % 30 oranında azaltılır.

   Okullarda alanlar diğer yaşam alanlarına göre daha geniş ve yüksektir bu yüzden radyatör yada fan coille ısıtma sistemlerinde kayıplar çok fazladır. Yerden ısıtma sistemi yerden başlayarak yukarı doğru homojen bir ısıtma sağlar. Kapalı havuz çevreleri , spor salonlarının tavanları çok yüksektir. Yerden 2 mt.sonrasını ısıtmak parayı havaya atmakla aynı anlamı taşır.

   Okullarda ortam sıcaklığının 20 - 22 c olması ideal konfor şartları için yeterlidir. Nem dengesinin bozulmaması , toz sirkulasyonu olmaması nedeniyle çocuklar için sağlıklı ortamlar yaratılır.

 

yer tipi fan coil

  Fan coil cihazları ile ısıtma yanında serinletmede sağlanır. Okulda ısıtma yanında serinletmede ihtiyaç ise fan coil cihazları tercih edilir. Fan coil cihazları termostatın açılması ile hızlı bir şekilde ısıtma ve serinletme sağlanır.

  Fan coil cihazları sesli çalışırlar fakat okullarda ses çok fazla hissedilmez. Fan coil cihazları soğutma konumunda ortamdaki nemi alırlar ve sıvı halde atılmaları gerekir. Sağlık açısından çok uygun değildir. Fan coil cihazları ile radyatörlerin ısıtma mantıkları aynıdır. Her iki sistemdede ortamdaki hava ısıtıcı içerisinden geçerek sirküle olur. Sirkulasyonla ortamdaki tozlar hızlı bir şekilde yer değiştirirler . Eğer yüksek sıcaklıkla çalışıyorlarsa tozları yakarak nemi kuruturlar. Sağlık açısından çok uygun olmamalarına rağmen ekonomik olarak tercih edilirler.

   

Masrafsız güneş enerjisi 12 ay toprakta , havada ve suda  depolanır. Bu enerji ısı pompası vasıtası ile binalara taşınır. Taşıma ve enerji toplama için 3 ana metod kullanılır. Yatay toprak borulama ile enerji toplama , dikey yada sondaj dediğimiz kapalı devre borulama ile enerji toplama  : bu iki yönteme Toprak Kaynaklı Isı Pompası kısaca TKIP diyoruz.

 Isı pompası kullanımında enerji harcamalarının artmasına yada eksilmesine neden olan diğer önemli faktör cihazın çıkış suyu sıcaklığıdır. Isı pompası cihaz sıcaklıkları neye göre belirlenir ? Bina içerisindeki ısıtıcı elamanlara göre seçim yapılır. Eğer yerden ısıtmalı bir bina ise ve yerden ısıtma hesaplamaları 45 - 35 C çalışma şartlarına göre hesaplanmış ise çok az elektrik enerjisi ile çok yüksek nereji emilimi yapabiliriz. Eğer eyerden ısıtma sistemi 55-45 C ye yapılmışsa ömür boyu fazla enerji harcanağını unutmayalım.

  nibe ısı pompaları

Okullarda Isı Pompası Seçimleri     

  Binamızın yakınında yeterli büyüklükte bir göl , akarsu , deniz var ise buralara boru döşeyerek yada eşenjörden bu soları sirküle ettirerek bu enerjileri binamıza taşıyoruz. Bu yönteme Su Kaynaklı Isı Pompası kısaca SKIP diyoruz.

  Diğer bir yöntemde havayı kullanarak kapalı devre gaz dolaşımı ile enerji alım yöntemidir. Bunada Hava Kaynaklı Isı Pompası kısaca HKIP diyoruz

 Küçük binalar , müstakil küçük ve orta büyüklükteki villalar için sistem seçimlerimizi tecrübe ile hatasız bir şekilde yapmaktayız. Bu seçimlerde bizi etkilyen çok önemli bir kaç faktörden birisi  enerji aldığımız kaynağın stabilitesidir. İkinci önemli faktör binanın bulunduğu yerin iklim özellikleridir. Eğer hava kaynaklı bir ısı pompasının hava şartlarının çok değiştiği bir yerde özellikle  -10 C altına düşen bir bölgede ısıtma için kullanacaksak büyük hata yapıyoruz demektir. Hava şartlarının stabil olduğu bir yerde toprak kaynaklı ısı pompası kullanıyorsak ve bu farkı çok uzun zamanda amorti edemiyorsak yine hatalı seçim yapmışız demektir.

  Isı pompası kullanımında enerji harcamalarının artmasına yada eksilmesine neden olan diğer önemli faktör cihazın çıkış suyu sıcaklığıdır. Isı pompası cihaz sıcaklıkları neye göre belirlenir ? Bina içerisindeki ısıtıcı elamanlara göre seçim yapılır. Eğer yerden ısıtmalı bir bina ise ve yerden ısıtma hesaplamaları 45 - 35 C çalışma şartlarına göre hesaplanmış ise çok az elektrik enerjisi ile çok yüksek nereji emilimi yapabiliriz. Eğer eyerden ısıtma sistemi 55-45 C ye yapılmışsa ömür boyu fazla enerji harcanağını unutmayalım.

  Eğer fan coil yada radyatör sistemi ile ısı pompası kullanılacaksa cihaz verimleri ve COP değerleri hiçbir zaman yerden ısıtma kadar yüksek olmayacaktır.

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.