*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

ISI POMPASI SEÇİMLERİ

   Isı pompası makinaları ısıtma , serinletme ve sıcak su ihtiyacının olduğu her yerde kullanılabilir. Ev , işyeri ısıtması , sera ısıtması , havuz ısıtması yanında sadece sıcak su ihtiyacı içinde kullanılır. Bina içerisinde uygun dizayn ile serinletmede de kullanılır. Bunun için fan coil cihazları kullanılır. Duvardan ısıtma yada serinletme uygulamasında da belirli kriterlerle kullanılabilir.

ISI POMPASI SEÇİMLERİ

 

HAVA KAYNAKLI ISI POMPALARI

Hava kaynaklı ısı pompası cihazları ılıman bölgeler için ideal bir çözümdür. Kurulumu çok uygun olup ortalama ömürleri 20- 25 yıldır. Kurulduğu binanın özelliklerine ve karşılaştırılan emsal yakıta göre 1 ila 5 yıl arasında sistem kendini amorti eder. Özellikle dökme gaz , motorin ve elektrikli ısıtmaya karşın çok büyük ekonomi sağlar.

hava kaynaklı ısı pompası

 

 

TOPRAK YADA SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

Kışların sert geçtiği ve enerji ihtiyacının büyük değerlerde olduğu durumlarda tercih edilir.İlk kurulum bedelleri hava kaynaklı ısı pompası cihazlarına göre 2- 4 kat daha fazladır.

toprak kaynaklı ısı pompası

 

  RADYATÖRLÜ SİSTEMLER İÇİN ISI POMPASI SEÇİMİ NASIL YAPILIR ?

  Isı pompası kullanımında radyatörler 50 -55 C su sıcaklığı baz alınarak dizayn ve seçim yapılır. Bu durumda cihazların katolog değerlerindeki radyatör  bölümünün dikkate alınması gerekmektedir. Bu durumda genellikle cihaz kapasitelerinde düşüşler olur ve  daha fazla enerji harcanır.

  FAN COİL  SİSTEMLERİ İÇİN ISI POMPASI SEÇİMİ NASIL YAPILIR ?

  Fan coil cihazları ısıtmada 55 C su sıcaklığı baz alınarak dizayn ve seçim yapılır. Bu durumda cihazların katolog değerlerindeki Fan coil bölümünün dikkate alınması gerekmektedir. Bu durumda genellikle cihaz kapasitelerinde düşüşler olmaktadır.Buda daha fazla enerji harcanacak demektir.

  RADYATÖRLÜ SİSTEMLERDE COP NASIL DEĞİŞİR ?

  Isı pompası cihazlarının COP değerlerinin en yüksek olduğu çıkış sıcaklığı 35 C olarak kabul edilmektedir.Eğer çıkış sıcaklığı yükseltilirse COP değerleri düşmekte ve harcanan enerjide otomatik olarak artmaktadır. Radyatörler için en düşük besleme sıcaklığı 50 C olarak alındığından yerden ısıtmaya nazaran çok daha fazla enerji sarfiyatı olacaktır.

  RADYATÖRLÜ SİSTEMLERDE ISI POMPASI KAPASİTESİ NASIL DEĞİŞİR?

  Cihaz katolog ve test değerlerinin üzerindeki çalışmalarda kapasite otomatik olarak düşmektedir. Hava kaynaklı 16 KW katolog değeri olan bir cihaz 55 C çalışmada 13.30 kw kapasiteye düşmektedir.

  ISI POMPASI CİHAZ KAPASİTELERİ HANGİ ŞARTLARDA ÖLÇÜLÜYOR?

  Hava kaynaklı ısı pompaları genellikle 7 C dış ortam 35 C besleme suyuna göre test edilirler ve katolog değerleri oluşur. Avrupanın bağımsız test kuruluşu olan Eurovent internet sitesinde birçok firmanın ürünlerinin gerçek değerlerini görebilirsiniz.

  RADYATÖR VERİM DEĞERLERİ HANGİ ŞARTLARDA GEÇERLİDİR?

  Radyatörlerin katolog değerleri genellikle 90/70 C su sıcaklığına göre oluşturulmuştur. Eğer radyatörler ısı pompasında kullanılacaksa 55 C deki verimlerinin hesaplama için kullanılması gerekmektedir. Bu durumdada radyatör miktarı normalin yaklaşık 2 katına kadar ulaşabilmektedir. Ayrıca aluminyum radyatörler çok daha hızlı rejime girdikleri için tercih edilmelidir.

  ISI POMPASI ÇIKIŞ SICAKLIĞI İLE NELER DEĞİŞİYOR ?

  Isı pompaları COP değerleri belirlenirken kaynak sıcaklığı ve çıkış sıcaklığı için belirli değerler alınır.Mesela 35 C çıkış sıcaklığı olan bir yerden ısıtma sisteminde hava kaynaklı ısı pompasında 7 C kaynak sıcaklığı ile test yapıldığında 16 KW lık cihaz kapasitesi 16 KW olarak ölçülmektedir. Aynı cihaz 55 C çıkış sıcaklığı 7 C kaynak sıcaklığında test yapıldığında ise 13.30 KW kapasiteye düşmektedir.

  HANGİ DURUMLARDA ISI POMPASI KULLANILMAZ?

  Bina içerisinde mevcut ısıtma sistemi var ve daha önceden kullanılan bir sistem ise önceki yılların çalışma rejimleri dikkate alınır.Eğer kullanılan sistem 60 C ve üzerinde bir su ile ısıtmayı sağlamışsa ısı pompası kullanılması tavsiye edilmez. Bu durumda bina içerisinde sistemin revize edilmesi gereklidir.-10 C ve altına dış hava sıcaklığının indiği bölgelerde hava kaynaklı ısı pompası kullanılması tavsiye edilmez.

  ISI POMPASI ALMA KARARIMI NASIL VERİRİM?

  Cihazların COP değerleri , üretici firmamın güvenirliği ve sürekliliği , uygulayıcı firmanın tecrübesi ve fiyat analizleri yapılarak cihaz ve model seçimi yapılmalıdır.

  -25 c DE tam performanslı ısı pompası

 

Bedelsiz termal enerjiyi toprak içerine yatay 32 ve 40 mm PE boru döşeyerek ,sondaj ile derin kuyuya boru döşeyerek , nehir , göl yada deniz suyunu sirküle ettirerek yada boru döşeyerek yada dış havaya serpantin yerleştirerek alıyor ısıtma yapılacak ortama aktarıyoruz. Yapılan işlemde harcadığımız enerji sadece sistemin döngüsünde kullanılıyor. 1 kw elektrik harcamasına karşılık size sağladığımız enerji 4 ila 6 KW arasında değişiyor. Sistemlerimiz ısıtma , serinletme yanında sıcak su ihtiyacınızıda sağlıyor. Havuz ısıtılması için yüklü bedeller ödetmiyoruz. Sistemlerimizin tamamı yıllardır Avrupa.da kullanılan güvenli sistemlerdir

  Hava kaynak olarak kullanıldığında COP değerleri sürekli değişken olacaktır. İklimin uygun olduğu yerlerde kullanılır. Son üretilen NIBE ısı pompası cihazları -20 C / -25 C hava sıcaklığında bile çalışmasına rağmen verimlerde önemli oranda düşüş olmaktadır. Özellikle radyatör ve fan coil cihazları ile çalışmada COP değerlerinde büyük düşüş gözlenmektedir.Eğer yapı inşaat halindeyse 40 C besleme sıcaklığı dikkate alınarak yerden ısıtma dizaynı yapılmalıdır.

  Toprak kaynak olarak iki türlü kullanılır. Birincisi yatay toprak , ikincisi derin sondaj diye adlandırdığımız dikey topraktır.En stabil kaynak topraktır. COP değerleri çok az değişim gösterir. İlk yatırım değeri yüksektir. Kış hava sıcaklığının SÜREKLİ 0 C ve altında olan yerlerde tercih edilir. Yatay toprakda boruların birden fazla serme yöntemi vardır.

SUYA SERME YÖNTEMİ İLE ISI POMPASI

  Isı pompalarında su direkt yada endirekt olarak kaynak olarak kullanılır. Cihaza devirdaim yaptırarak yada su kaynağına boru döşeyerek su kaynaklı ısı pompası enerji alımı yapılır.

 

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.