*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

 

 Nem Alma Cihazları

Nem alma cihazları havuz , SPA ların yanında yerden ısıtma-serinletme sistemleri için gerekli bir konfor ürünüdür.

Yerden serinletmede genellikle 18 C altındaki yüzey sıcaklıklarında yoğuşma oluşur. Bu yoğuşma içerdeki nemle ilintili olup nem alındığında yoğuşma oluşmamaktadır.

I

Nem Alma Cihazları

 

 Kapalı havuz ve akvaryum gibi tesislerde,

 Konut, ofis ve işyeri gibi mekanlarda

Ortamın sıcaklığını düşürmeden neminin alınabilmesi için

Yüksek verim değerleri ile elektrik tüketimi düşük

Bulunduğu ortama güzellik katan şık tasarımıyla

Fısıltı seviyesinde sessiz çalışmasıyla

Ayaklı veya ayaksız olarak duvara monte edilebilen

Korozyona ve çevre şartlarına dayanıklı

Projelendirme ve uygulama desteğimizle birlikte

Ekonomik, güvenilir, konforlu nem alma cihazları

Yüzme havuzlarında buharlaşma miktarı

kapalı yüzme havuzlarındaki buharlaşma miktarının; suyun hareketlilik düzeyinin yanı sıra, suyun ve havanın sıcaklığına ve havanın bağıl nem oranına göre değişen değerleri gösterilmiştir.

Kapalı yüzme havuzlarında su sıcaklığının 25-28°C, hava sıcaklığının 28-30°C, havanın bağıl nem oranının %55-60 aralığında olması istenmektedir. Kapalı yüzme havuzlarında önemli miktarlarda buharlaşma olayı gerçekleşmektedir. Buharlaşan suyun miktarı kesin olarak hesaplanamamakla birlikte, yapılan ölçümlerle değişik şartlar için geçerli olan kılavuz değerler tespit edilebilmiştir. Yandaki diyagramda, kapalı yüzme havuzlarındaki buharlaşma miktarının; suyun hareketlilik düzeyinin yanı sıra, suyun ve havanın sıcaklığına ve havanın bağıl nem oranına göre değişen değerleri gösterilmiştir.

   

 

Belli bir buhar basıncı altında, havanın içinde bulunan su buharına havanın nemi denilmektedir ve genellikle;

- Bağıl nem oranı ϕ (%),

- Kısmi buhar basıncı P

(mbar) ve

- Mutlak nem miktarı x (g/kg kuru hava) değerleri ile ifade edilmektedir.

Havanın taşıyabileceği su buharı miktarı, havanın sıcaklığıyla birlikte artmaktadır.

Bağıl nem oranı, havanın bell i bir sıcaklıkta taşıdığı su buharı miktarının, havanın o sıcaklıkta taşıyabileceği maksimum su buharı miktarına olan oranıdır. Edinilen tecrübelere göre, insanların kendilerini konforlu hissedebilmeleri için, havanın mutlak nem miktarını n x = 11,5 gr/kg kuru hava civarında olması gerekmektedir.

Bu da 26°C' ye kadar ortam sıcaklıkları için bağıl nem oranının ϕ ≤ %55, 20-22°C' l i k ortam sıcaklıklarında ise bağıl nem oranının %35 < ϕ < %65 arasında tutulması gerektiği anlamına gelmektedir. Havanın yüksek nem oranı, insanların konfor şartlarını bozmasının yanı sıra, yapı malzemeleri ne ve kullanılan eşyalara da zarar vermektedir. Özellikle yüzme havuzları ve endüstriyel prosesler gibi kimyasal maddeleri n bulunduğu ortamlarda, havadaki su buharıyla birleşen bu maddeler, hidroklorik asit gibi aktif bileşenler oluşturarak korozif etkilerini  daha da hızlandırmaktadır. Bağıl nem oranı nı n %50-55'i n üstüne çıktığı  durumlarda bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmaların üreme ve faaliyet seviyeleri ile birlikte, hastalık yayma ve malzemelere zarar verme hızları da yükselmektedir. Kapalı ortamlardaki havanın içindeki su buharı miktarını kontrol edebilmek için en etkili yöntem, havayı çiy noktasının altında bir sıcaklığa sahip  bir yüzeyle buluşturarak, su buharının o yüzeyde  yoğuşmasını sağlamak ve yoğuşan suyu ortamdan dışarı atmaktır.

Az hareketli su yüzeyinde 0,1 kg/m h, çok hareketli su yüzeyinde ise 0, 2 kg/m 2 h kadar su buharlaşmaktadır ve havuz suyundan 65 ile 130 W/m arasında değişebilen ısı kaybına neden olmaktadır.

Havuzun kullanılmadığı zamanlardaki buharlaşma miktarı, 0,08 ile 0,1 kg/m h arasındadır ve neden olduğu ısı kaybı 54 W/m kadardır. Bu değerler su sıcaklığının 26°C, hava sıcaklığının 28°C ve bağıl nem oranının %60 olduğu durumlar içi n geçerlidir. Su sıcaklığının, hava sıcaklığına eşit olduğu durumlarda buharlaşma daha da artmaktadır. Su sıcaklığının 37°C, hava sıcaklığının 25°C ve bağıl nem oranının %60 olduğu ortamlarda kullanılan, Whirl-Pool tipi içine hava üflenen girdaplı havuzlarda, buharlaşma miktarı; üflemesiz kullanımda 0,8 kg/m 2 h, üflemeli kullanımlarda ise 2 kg/m gerçekleşmektedir.2
h civarında gerçekleşmektedir.

 

 Nem Alma Cihazı PCF 2,2BD - 4,3BD Kapalı yüzme havuzları, gezi akvaryumları, hayvanat bahçeleri gibi nem oranı yüksek mekanlarda, ortamı n havası nı soğutmadan, nemini azaltmak için geliştirilmiş, nem kontrollü otomasyon sistemine sahip, ısı pompalı cihazlardır. Cihazlar kompresör, evaporatör, kondenser ve elektronik genleşme vanası gibi ekipmanları, DC motor tahrikli radyal fan sistemi ve kontrol amaçlı yapı elemanlarıyla birlikte çalışmaya hazır durumdadır. AirDry PCF serisi nem alma cihazları duvara monte edilerek kullanılabilmektedir. Montajı ve çalıştırılması çok kolaydır. Fi şl i elektrik kablosunu topraklanmış, monofaze prize takmak ve cihazın drenaj bağlantısını yapmak yeterlidir. Duvara askı konsolu, ilgili bağlantı elemanları ve
PVC spiral drenaj hortumu teslimat kapsamındadır. AirDry PCF serisi nem alma cihazlarının içinde, ortamın bağıl nem oranını ölçen sensör mevcuttur. Mekanda başka bir noktada ölçüm yapan ikinci bir sensörün de cihaza bağlantısını yapmak mümkündür. Ortamdaki bağı l nem oranı, kontrol panel i üzerinde set edilen değerin %5 altına düştüğünde, cihaz otomatik olarak durmakta, %5 üstüne çıktığında ise tekrar çalışmaya başlamaktadır. AirDry PCF serisi nem alma cihazları, 20 cm'lik incecik yapısı, fısıltı seviyesindeki sessi z çalışması ve bulunduğu ortama güzellik katan şık tasarımıyla konut, ofis, mağaza gibi mekanlarda da kullanılmaktadır. Bu cihazların, düşük elektrik tüketimi, yüksek işletim konforu ve az yer kaplaması gibi kullanıcısına sağladığı birçok avantaj vardır.Taşıyıcı şasesi ve gövdesi, korozif çevre şartlarına azami dayanıklı olabilmesi için kar beyazı renginde elektrostatik fırın toz boya ile kaplanmış galvanizli çelik sactan üretilmiştir. Kolayca çıkarılıp temizlenebilen, sentetik bir filtre üzerinden hava girişini sağlayan şık tasarımlı ön ızgarası,  fırın boya i le kaplanmış monoblok alüminyumdur.

 

 

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.