*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

 

KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ MÜSTAKİL EVLER İÇİN ISITMA/SERİNLETME ÇÖZÜMLERİMİZ

Konerji Müh.Ltd.Şti. çeyrek asırlık ısıtma tecrübesi ile sizlere en uygun çözümleri sunmaya çalışmaktadır . Uyguladığımız sistemlerin yatırım geri dönüşleri , size kazandıracakları , avantaj ve dezavantajları sürekli olarak değerlendirilir. Size önereceğimiz sistemler hem uzun ömürlü , hem sorunsuz hemde işletmesi ucuz olmalıdır.

 

 

Buradaki bilgiler ve öneriler ön bilgi amaçlı olup kesin çözüm olarak değerlendirilemez. Kesin çözüm ve öneri için uzman bir ısı - enerji mühendisinden yardım almalısınız.

Konerji Müh.Ltd.Şti. mühendisleri hepsi kendi konusunda uzmanlıklara sahiptir. Konu ve çözüm isteğinizi iyi anlatabildiğiniz sürece size yardımcı olacaklardır. İsteklerinizi olabildiğince mail yoluyla ulaştırınız.

 

Firmamızın size önereceği sistem çözümleri yerden ısıtma olacaktır. Bütün ısıtma sistemleri içerisinde yerden ısıtma en sağlıklı olanıdır. ( doğru kurulumla ) .

Yerden ısıtma için iyi şeyler yanında birçok dezavantajlardan da bahsedilir.

Bunların bazıları ise şöyledir.

danfoss hava kaynaklı ısı pompası

Yerden ısıtma toz yapar .Isıtma sistemlerinin tamamı ortamdaki havayı hareket ettirir , fakat bu oran en az yerden ısıtmadadır. Eğer hiç ısıtma sistemi yoksa o ortamda hareket yoktur. Yerden ısıtma bütün tabanı ısıtıcı olarak kullandığından çok az bir hava sirkülasyonu ile mükemmel ısıtma sağlar ( İyi dizayn ve uygulama ile )

 

Yerden ısıtma borusu patlarsa !. İyi seçilmiş ve uzun yıllardır başarı ile uygulanmış sistemlerde bugüne kadar herhangi bir patlama yada delinme olmamıştır. Kullandığımız borular ve diğer aksamlar yaklaşık 25 yıldır kullandığımız ve kalitesinden emin olduğumuz markalardır. Firmamızın teknik personelinin tamamı konusunda çok tecrübeli elemanlardan oluşmaktadır. Sistemlerde kullandığımız borular eksiz olarak döşenir ve iş bitiminde test ve test göstergesi ile teslim edilir. Test basınç göstergesi sistemin üzerinde bırakılır.

danfoss ısı pompası ile elektrikli ısıtmaya göre daha az enerji bedeli ödersiniz.

25 yıldır uyguladığımız yerden ısıtma sistemlerinden bugüne kadar arıza veren yada kendiliğinden delinen olmamıştır.

Yaptığımız sistemler genellikle 35 -40 C arasındaki sıcak suyla gerekli konforu sağlayabilen sistemler olmuştur. Bütün hesaplamalarımız uzman mühendislerce yapılır ve tecrübeli teknisyenlerce uygulanır.

 

Yerden ısıtma avantajlarının yanında dezavantajada sahiptir. Yerden ısıtmanın tek dezavantajı rejim süresinin uzun olmasıdır.( Borulu yerden ısıtma da ) Yani sabah kapatıp akşam açayım derseniz sistemden gerekli konforu sağlayamazsınız. Sulu borulu yerden ısıtma kış başından sonuna kadar düşük sıcaklıkta sürekli çalışmalıdır.

 

küçük kapasiteli ısı pompaları ile ısıtma , sıcak su ve serinletme ihtiyaçlarını uygun dizaynlarla sağlayabilirsiniz.

Küçük ve orta büyüklükteki ev , ofis ve müstakil evler için bazı çözümlerimiz:

Isıtma için öneri ve uygulamalarımız her ev yada ofis için uygun olmayabilir. Bulunduğunuz yer , yaşam şekliniz ve enerji kaynakları bu seçimleri etkiler . Gerçek çözümler için uzman ısı ve enerji mühendislerinde danışınız.

 

Binanız inşaat halinde ise :

Bu evde sürekli olarak oturacaksanız sulu borulu yerden ısıtma ve küçük bir ısı pompası iyi bir çözüm olabilir. Isı pompası için iyi bir ısı kaybı hesabı ve ısı pompası işletme şartları analiz edilir. Isı pompası ısıtma yanında , yazında serinletme ve 12 ay sıcak suyunuzu ekonomik olarak sağlar. Böyle bir sistemin maliyeti seçilecek malzemeye ve kullanım amacınıza bağlı olarak 20000-40000 Tl arasına mal olur ( Ortalama 100-120 M2 için )

 

Şu an için en ucuz işletme şartları düşük sıcaklık beslemesine göre dizayn edilmiş yerden ısıtma ve  ısı pompaları ile sağlanabilmektedir. Isı pompası seçiminde kesinlikle çalışma şartları için uzman mühendislerden görüş alınız. Katalog değerleri sizin binanızın iklim ve ısı ihtiyaçlarını tam olarak sağlamalıdır.

 

Evinizde ısıtma , sıcak su yanında serinletmede istiyorsanız ...

Bu durumda yerden ısıtma , yerden serinletme yada duvardan ısıtma , duvardan serinletme tercih edilir. Yerden ve duvardan serinletme için bina materyallerine göre ısıtma ve serinletme kazanç ve kayıp hesapları hassas olarak yapılır . Eğer bina kayıp ve kazançları yerden ısıtma , yerden serinletme ile sağlanamıyorsa başka çözüm önerilir.

Bütün bu hesaplar için binanın AUTOCAD olarak mimari projesini bize yollamalısınız . Size keşif özeti olmayan bir fiyat sunulur . Keşif özeti sözleşme ile size verilecektir. Böylelikle emeklerimiz başkaları tarafından çalınmasının önüne geçmek istiyoruz.

Sistemlerimizde kullandığımız diğer bir çözüm ise fan coil cihazlarıdır. Fan coil cihazları kışın ısıtırken yazında serinletmeyi gerçekleştirir.

Küçük evler için fan coil ile hem ısıtma hemde serinletme çözülür fakat dinlenme yerlerinde fan coil cihazlarının kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Fan coil cihazları ortamdaki havayı emer ve sıcaklığını değiştirerek ortama üfler . Ortamda çok hızlı hava sirkülasyonu oluşur . Fakat ekonomik bir yatırım için tercih edilebilir.Mümkün ise ısıtma yerden yapılmalıdır.

Diğer bir çözüm ise duvardan ısıtma ve duvardan serinletmedir. Duvardan ısıtma sistemi çoğunlukla ısıtma ihtiyacını karşılayabilirken ( A sınıfı yalıtımlı binalarda daha rahat sağlar ) birçok bölgede serinletme için gerekli kapasite sağlanamayabilir. Bu sistemlerin yeterli derecede ısı ihtiyacını karşılayıp karşılayamadığı ısı kaybı ve ısı kazancı hesapları ile belirlenir. Mimari projeden yapı elamanları ve bölgeye göre hesaplama yapılır ve sistemlerin verimleri hesaplanır. Bu konuda uzman bir ısı mühendisinden danışmanlık almalısınız .

 

Hafta sonu evleri için ısıtma çözümlerimiz.

Sürekli olarak kullanılmayan ortamların ani olarak ısıtılması büyük sorundur.Kullanılmayan binalardaki bütün eşyalar ve yapı elemanlarının ilk ısıtılmasında büyük miktarda enerji harcanır.

Borulu yerden ısıtma sistemini rejim süresinin uzun olması dolayısıyla bu tür kullanımlarda tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine daha kısa zamanda rejime giren sistemleri öneririz.

Daha kısa zamanda yani kesikli kullanıma uygun olan ısıtma sistemleri ise :

A. Fan coil ile ısıtma ve serinletme

B. Karbon film ile elektrikle ısıtma

C. Elektrik kablolu döşeme altı ısıtma

D. Radyatör ile ısıtma ( Firmamız tarafından uygulanmamaktadır )

 

Küçük ve orta ölçekli müstakil evler ve işyerleri için sıcak su çözümlerimiz.

Eğer günlük sıcak su kullanım miktarınız 100 ile 150 litre ise paket güneş enerjisi sistemleri yılın nerdeyse tamamında sizin ihtiyacınızı karşılar. 2 kw ek ısıtıcı ile yetersiz günlerde destekle bütün yıl sorunsuzca sıcak su alabilirsiniz.

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. paket güneş enerjisi çözümlerinde SOLIMPEKS ürünleri kullanmaktadır. Ürünler 7 Yıl garanti ile satılmakta olup SOLARKEYMARK sertifikasına sahiptir. Binanızın bulunduğu bölgeye , kullanım amacınıza ( yaz ,  kış yada 12 ay ) ve kişi sayısına göre GUNESENERJİSİ.COM sitesinden bir model seçebilirsiniz.

 

 
     

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.