*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 

Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

  ISI POMPASININ KULLANIM YERLERİ

 Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası sistemlerinde elde edilen jeotermal enerjiler binalarda ısıtma , serinletme yada sıcak su kullanımı için kullanılır. Fabrikalarda proseslerde 58 C ye( NIBE ısı pompaları ) kadar kullanılabilir. Isıtma yanında havuz suyu ısıtmasında da kullanılır.

ısı pompası kullanım şekilleri

Isı pompaları düşük sıcaklık beslemeli sistemlerde daha az enerji tüketirler . Düşük sıcaklık beslemeli sistemler ise iyi dizayn edilmiş ( 35 C besleme suyu ) yerden ısıtma sistemleridir. Bu nedenle inşaat halinde bir alanın ısıtılması düşünülüyorsa daha az enerji tüketimi için yerden ısıtma tercih edilmelidir.

 

BİNA İÇİ ISITMA SİSTEMLERİNE GÖRE ISI POMPASI

 

ISI POMPASI İLE PANEL RADYATÖR

En düşük COP değerleri , dolayısıyla en yüksek enerji giderlerinin oluştuğu sistemdir.Isı pompaları çıkış sıcaklılığı maksimum 58 C.dir.( NIBE ) Çıkış sıcaklığının artmasıyla enerji harcamaları artmaktadır. Panel radyatörlü sistemlerde harcanacak elektrik yerden ısıtmaya nazaran %30-40 fazla olacaktır. COP değeri yerden ısıtmada(35 C ) 4.5 olan ısı pompası radyatörlü sistemde( 58 C )3.5.lara düşmektedir. Panel radyatörlü sistemlerde ısı pompası kullanımı işletme maliyeti en yüksek sistemdir. Güneş enerjisi yada alternatif enerji kaynaklarının kullanımı nerdeyse imkansızdır.

   

ISI POMPASI İLE ALUMİNYUM RADYATÖR

 Düşük COP değerleri , dolayısıyla  yüksek enerji giderlerinin oluştuğu sistemdir.Isı pompaları çıkış sıcaklıkları genellikle 55-60 C.dir. Çıkış sıcaklığının artmasıyla enerji harcamaları artmaktadır. Panel radyatörlü sistemlerde harcanacak elektrik yerden ısıtmaya nazaran %30-40 fazla olacaktır. COP değeri yerden ısıtmada(35 C ) 4.5 olan ısı pompası radyatörlü sistemde( 58 C )3.5.lara düşmektedir.Aluminyum radyatör hızlı tepki vermesi ve düşük sıcaklık korozyonu nedeniyle ısı pompasında tercih edilebilir fakat bu sıcaklık değerine göre dizayn edilmelidir.

     

ISI POMPASI İLE FAN COİL

 Hem ısıtma hemde soğutmanın eşit olarak kullanıldığı çok ılıman bölgelerde tercih edilebilir. Üfleme sesi nedeniyle rahatsız bir ev ortamı yaratılır. Isıtma için fan coil sistemi uygun değildir. Düşük COP değerleri , dolayısıyla  yüksek enerji giderlerinin oluştuğu sistemdir.Isı pompaları çıkış sıcaklıkları genellikle 58 C.dir. Çıkış sıcaklığının artmasıyla enerji harcamaları artmaktadır. Yazlık evlerde , otellerde ve ofislerde kullanıldığında mantıklı bir çözümdür. Isı pompalarının en yüksek COP yani en az elektrik harcadığı çıkış suyu sıcaklığı 35.C.dir. Yani sistemlerin dizaynı buna göre yapılmalıdır.

     

ISI POMPASI İLE YERDEN ISITMA

 Sadece ısıtma için kullanılır.Isı pompasında : en yüksek COP değerlerine uygun dizayn edilmiş yerden ısıtma ile ulaşılır. Sistemin çalışma sıcaklığı 35 C.ye göre dizayn edilmelidir. Isı pompası üreticilerinin COP testleri bu çıkış sıcaklığına göredir.Bütün ısı pompası üreticilerinin tavsiyesi yerden ısıtmadır. Radyatörlü yada fan coilli sistemlere göre çok daha az enerji ihtiyacı vardır. Yerden ısıtmada sabit bir boru döşeme aralığı yoktur  . Boru döşeme aralıklarını binanızın ısı kaybı miktarı ve döşeme tipi belirler. Örnek vermek gerekirse 20 m2 ahşap döşeme salonda 35 C besleme suyu sıcaklığı ve 22 C konfor sıcaklığında İzmir ilinde 7 cm aralıklarla boru döşeme aralığı çıkarken aynı projede mutfakda 15 cm boru aralığı çıkmaktadır. Bu nedenle teklif hazırlanması için bu hesaplamaların ve analizlerin tam olarak yapılması sistemin sağlıklı olması açısından önem taşımaktadır.

   

ISI POMPASI İLE YERDEN ISITMA VE FAN COİL KULLANIMI

 Konfor şartları için en uygun çözümümüzdür. Kışın yerden ısıtma ile ısıtma yapılırken yazın fan coil ile serinletme yapılır. Isı pompasının çalışma karekteristiği yerden ısıtmayla çok uygundur. 35-40 C .ye dizayn edilmiş sistem Dünya'nın en ucuz ısıtmasını gerçekleiştirir. Özellikle İzmir , Aydın , Muğla , Antalya , Balıkesir , Çanakkale , Antalya , Mersin , Adana , Antakya , İskenderun için çok ekonomik ve konforlu bir çözümdür.

   

  ısı pompası ve kullanım yerleri

 Olabildiğince yerden ısıtma ile ısı pompasını beraber uyguluyoruz. Bitmiş , kullanılan binalarda yerden ısıtma yada duvardan ısıtma sistemi uygulamamız imkansız olduğundan COP değerlerinde istediğimiz orana ulaşamamıza rağmen uyguladığımız durumlar olmaktadır. KONERJİ müh.ltd. olarak mecbur kalmadıkça ve gerekli açıklamaları yaparak bu tür uygulamalar yapmaktayız.

 Eğer kullanılan bir ısıtma sistemi var ve bunu ısı pompası ile beslemek istiyorsanız daha önceki yıllardaki çalışma aralıklarını bize bildirmeniz gerekmektedir. Sistem dizaynı ve kullanım şartları bizim çalışma şartlarımızla uyuşmuyorsa sistem önerisinde bulunmuyoruz.

 

 Binaların enerji giderlerinin %60-%75'i ısıtma -serinletme giderleridir. Bu oranı ne kadar düşürebilirsek o oranda enerjiye ödeyeceğimiz bedeller düşecektir. Bununde tek yolu alternatif enerji kaynakları ile beslenebilen yerden ısıtma ve güneş enerjisi destekli ısı pompası olmaktadır.

 

  Firmamız tarafından uygulanan yerden ısıtma - duvardan ısıtma - duvardan serinletme sistemlerinin tamamı ısı pompası üretici firma talimatlarına uygundur.

 

Burada verilen maksiumum çıkış suyu sıcaklıkları NIBE marka için geçerlidir. - 25 C dış ortamda çalışan cihazlarımız için çıkış suyu sıcaklığı 63 C dir.

 

     

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.