*

 konerji ısıtma ve soğutma

*

ANA SAYFA

Isı Pompası Nedir?

Isı Pompası Tarihi

Isı Pompası Avantajları

Isı Pompası Prensibi

Isı Pompası Performansı

Uygulama Basamakları

Isı Pompası Seçimleri

►UNTES HEAT X Isı Pom.

►NIBE Isı Pompaları

►NIBE SPLIT AMS+HBS05

►NIBE MONOBLOK F2040

►NIBE MONOBLOK F2120

►NIBE KONTROL MODÜLLERİ

►NIBE KOMBİNASYONLAR

►NIBE İÇ ÜNİTELER

►NIBE AKSESUARLAR

►NIBE TOPRAK / SU KAYNAKLI ISI POMPALARI

►Nem Alma Cihazları

Boylerli Isı Pompası

İzmir Isı Pompası

Isı Pompası Etüdü

Örnek Isı Pompası Etüdü

Amortisman Hesabı

Isı Pompası Projesi

Isı Pompası Çeşitleri

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Toprak Kaynaklı Isı Pompası

Su Kaynaklı Isı Pompası

Isı Pompası Fiyatları

Kullanım Yerleri

Sıcak Su Temini

Havuz Isı Pompası

Villa Isıtma

İşyeri ısıtma

Otel Isıtma

Okul Isıtma

Sera Isıtma

Uygun Sistemler

Yerden Isıtma

Fan Coil Cihazları

Döşeme Tipi FANCOIL

Duvar Tipi FanCoil

Kaset Tipi Fan Coil

Gizli Tavan Tipi Fancoil

Duvardan Serinletme

Duvardan Isıtma

Radyatör Sistemleri

Hakkımızda

Diğer Sitelerimiz

Basında Firmamız

Referanslarımız

Sık Sorulan Sorular

E-Broşürler

Isı Pompası ve İZMİR

Sorular -Sorunlar-Yanıtlar

 

 

 

 

      

 

 

Isı pompasına uygun yerden ısıtma çözümleri

yerden ısıtma , yerden ısıtma fiyatları , borulu yerden ısıtma , kablolu zemin ısıtma , karbonik ısıtma sistemleri , MODPAN modulasyon paneli satıcısı , döşemeden ısıtma izmir , hamam ısıtması

 

 

 

 
 

ISI POMPASI ETÜDÜ

   Isı pompası etüdü enerji ihtiyacının bulunması ile başlar.Genellikle ısı kaybı hesaplaması çok kolay bir şekilde yapılır. Eğer serinletmede kullanılacaksa ısı kazancı hesabı da yapılır. Sıcak su kullanımı da olacaksa sıcak su kullanım miktarı da hesaplanır. Elde edilen donelerden sonra ısı ihtiyacının toplamı bulunur.

  Isı kazancı sıcak bölgelerde genelde ısı kaybından fazladır.  Bina içi tesisat hesabı yapılır. Gerekli ısıtıcı miktarları bu hesaplamalardan çok kolay olarak seçilir. Bina içerisinde yerden ısıtma , duvardan ısıtma , duvardan serinletme , tavandan serinletme , radyatör yada fan coil seçimi yapılır.

 

 Isı pompası etüdü enerji ihtiyacının bulunması ile başlar.Genellikle ısı kaybı hesaplaması çok kolay bir şekilde yapılır. Eğer serinletmede kullanılacaksa ısı kazancı hesabıda yapılır. Sıcak su kullanımıda olacaksa sıcak su kullanım miktarıda hesaplanır. Elde edilen donelerden sonra ısı ihtiyacının toplamı bulunur.

 1.AŞAMA : ISI KAYBI ve ISI KAZANCI HESABI

Isı pompası etüdünde birinci olarak ısı kaybı , ısı kazancı hesabı yapılmalıdır. Bütün mühendislik firmaları ısı kaybı ve ısı kazancı hesabını çok rahatlıkla yapabilirler.

 İkinci olarak bina içersinde kullanılacak sistem parçaları ve kapasite hesapları yapılır. Yerden ısıtma sistemi ısı pompası için en az enerji harcaması olan sistemdir. Eğer yeni bir inşaat ise muhakkak yerden ısıtma yapılmalıdır. Yerden ısıtma föylerinde besleme suyu sıcaklığı 35-40 C alınmalıdır.Yerden ısıtma hesabını ezbere yapmak imkansızdır. Değişkenler çok fazladır. Değişkenler gözetilerek yapılan hesaplamalarda boru miktaının % 50 oranında değiştiği görülecektir. 

 2.AŞAMA : Kaynak Seçimi

 Daha sonra kaynak ve kaynağa bağlı enerji alım yöntemi tesbit edilir. Kaynak ve yöntem seçimi biraz tecrübe gerektirir. Bu konularda tecrübeli bir firmadan yardım alınmalıdır. Kaynak ve yöntem seçilirken bazı testlerin kaynak üzerinde yapılması gereklidir.

  Hava kaynaklı ısı pompaları için bölgenin ısıtma ve soğutma gün dereceleri bilinmelidir.

  Yatay topraklı ısı pompası için bölgeden numune alınmalı ve uzman bir mühendis tarafından jeotermal özellikleri tesbit edilmelidir.

  Dikey toprak sondaj için sondaj derinliğindeki toprak yapısı tesbit edilmelidir. 

 Isı pompası etüdünde işin maliyeti , amortisman süresi , yıllık elektrik tüketim miktarı ve bakım masrafları rapor halinde sunulur. Bütün bu işlemler için  standart mühendis saat ücretlerinden ücretlendirme yapılır

HAVA KAYNAKLI ISI POMPASI

 

  Yukarda yazılı testler yapıldıkdan sonra ısı pompası tipi ve kaynak yöntemi tesbit edilir. Kaynağın verimine göre enerji alım yöntemlerine karar verilir. Daha sonra hesaplanan değerlerdeki borular yatay yada dikey olarak döşenir.

YATAY TOPRAK SERME ISI POMPASI

Isı Pompası Etüdü

* Binanın Enerji ihtiyacı hesaplanır. Enerji ihtiyacı Makina Mühendsileri Odası yayınlarına göre yapılır. Sadece ısıtma yapılacaksa ısı kaybı , ısıtma yanında serinletme yapılacaksa ısı kazancı , sıcak suda ısı pompasından sağlanacaksa sıcak su tüketim miktarı hesaplanır.

 

* Bina içi ısıtma sisteminin tesbiti yapılır. Bina içinde yerden ısıtma , fan coil , duvardan ısıtma yada radyatör kullanılabilir. Kullanılacak ısıtıcı cihazlar kullanıcı istekleri de dikkate alınarak yapılmalıdır. İşyerleri , restoranlar için fan coil gibi sistemler seçilebilir fakat hem ısıtma hemde soğutma için evlerde fan coil tek başına seçilmemelidir. Fan coil cihazlarının birçok dezavantajı vardır. Özellikle dinlenme sahalarında fan coil kullanılmamalıdır. Evlerde hem yerden ısıtma hemde fan coil kullanılırsa daha sağlıklı bir yaşam alanı yaratılır.

 

* Binanın bulunduğu yerdeki doğal kaynak tesbiti yapılır. Bu konuda projenin geneli gözönüne alınır. Toprak , su yada hava kaynağının seçimi enerji giderleri dikkate alınarak ve amortisman hesabı ile seçilir.

 

* Toplam maliyet hesabı yapılır . Bina içi ısıtma sistem maliyeti ile ısı pompası maliyeti toplanarak toplam maliyet bulunur.

 

* Yıllık işletme maliyeti hesaplanır. Seçilen sistemlere göre yıllık elektrik ve bakım giderleri hesabı yapılır. Yerden ısıtmalı sistemlerin ısıtma maliyeti diğer sistemlere göre çok daha düşük olduğu görülecektir. Yapılacak yatırım bir yada birkaç senede kendini amorti edecektir.

 

* Amortisman Hesabı Yapılır. Seçtiğimiz bina içi ısıtma sistemi ve kaynağa göre yapılan yatırımların geri dönüş süreleri hesaplanmalıdır.

 

ısı pompası ile konut ısıtma

 

  Kaynak edütleri yapıldıkdan sonra işin maliyeti ortaya çıkmaktadır. Gerekli malzemeler tespit edildikten sonra işin toplam maliyeti çıkartılır.

  Isı pompası etüdünde işin maliyeti , amortisman süresi , yıllık elektrik tüketim miktarı ve bakım masrafları rapor halinde sunulur.  

 

KONERJİ mühendislik yerden ısıtma uygulaması , zeminden ısıtma , tabandan ısıtma ile ısı pompası

ISI POMPASI İÇİN EN UYGUN SİSTEM Seçimi:

KONERJİ Mühendislik Yerden Isıtma / Serinletme

 Isı pompalarında hangi kaynak veya hangi marka kullanılırsa kullanılsın en az elektrik enerjisi tüketimini yerden ısıtma ile sağlarlar.

 Yerden ısıtma sistemi hangi ısıtma sistemi ile kullanılırsa kullanılsın en az enerji harcayan ve canlılar için en sağlıklı ısıtmayı sağlarlar.

 Yerden ısıtmada Konerji mühendislik tarafından yapılan uygulamalar 35 C besleme suyu sıcaklığına göre dizayn edilirler. Bu şekilde bir uygulama ilk başta fazla maliyet getirsede ömür boyu işletme maliyetlerinin çok düşük olmasını garanti eder.

 

Sizinde yeni bir projeniz var ise mimari projenizi bize ileterek komple ısıtma , ısı pompası fiyatlandırmasını isteyebilirsiniz. İstediğimiz bilgiler:

1. Binanın mimari projesi

2. Binanın ısı kaybı , kazancı ve sıcak su ihtiyaç listesi

3. Binanın izolasyonu

4 . Binanın bulunduğu bölge

5. İletişim bilgileriniz.

 

Kuruluş : 1998

Adres ve iletişim bilgilerimiz

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 09.00 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00 GMT+2 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz.

 WhatsApp İletişim Hattı 0533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )
 
> İzmir İçin Isıtma Serinletme > Isı Pompası >İzmir Isı Pompası Maliyeti
>Isı Pompası FANCOİL Cihazları Isı Pompalı Boyler
> Isı Pompası ile Serinletme   >Ekonomik Isı Pompaları
İzmir Isı Pompası    
>Isı Pompası Nedir ? >Hijyenik Boylerler >KONERJİ Faaliyetleri
>Hava Kaynaklı Isı Pompası Nedir ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 200 lt

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nerelerde Kullanılır ? >Isı Pompası İçin Özel Tasarım Boyler 300 lt

>Yeşil Bina Nedir ?

>Isı Pompası COP Değeri Nedir ?

>Boylerli Isı Pompaları

>Teklif Şartlarımız

>Isı Pompası Tarihi

>Havadan Suya Isı Pompası

 

>Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Harcar ?

>Isı Pompası ile Sıcak Su

>Isı Pompası - Güneş Enerjisi

>Isı Pompası - Yerden Isıtma

>Küçük Konut Çözümlerimiz >İzmir İçin Çözümlerimiz
>Su Kaçaklarını Önleme Sıvısı > Yerden Serinletme Isı Pompası - Fan Coil

 

  > Isı Pompası - Radyatör

 

KONERJİ Müh.Ltd.Şti.

Sizinde inşaat halinde bir projeniz var ise ; projenizi bize mail ile ulaştırınız . KONERJİ olarak yerden ısıtma , fan coil  ve ısı pompası teklif çalışmanızı kısa zamanda mail ile size ulaştırırız. Eğer bitmiş kullandığınız bir bina ise işletme şartlarınızı bize mail ile ulaştırırsanız ; uygun şartlar var ise size ısı pompası teklif çalışması yaparız.